2021-07-30 Nuo Lietuvos žydų bendruomenės

Laba diena, gerbiamieji,
 

Šiemet sukanka 80 metų nuo Antro Pasaulinio karo Lietuvoje pradžios. Tai – atskaitos data ir kitiems įvykiams, kurie prieš aštuonis dešimtmečius pakeitė Lietuvos istoriją ir visuomenę.

Nuo pirmųjų karo dienų prasidėjo sistemingas Lietuvoje gyvenusių žydų persekiojimas ir žudymas, todėl Antrojo Pasaulinio karo pradžia kartu yra ir Holokausto pradžios Lietuvoje 80-metis. Norime, kad ši sukaktis netaptų tik dar vienu proginiu paminėjimu ir siekiame prisiminti iki karo Lietuvoje gyvenusius ir kūrusius žydų tautybės žmones, jų gyvenimo istorijas ir jų tragišką žūtį.
Todėl labai maloniai prašome pasidalinti savosiose socialinėse medijose LŽB iniciatyva „AtmintiesKalendorius“ (https://www.facebook.com/AtmintiesKalendorius),pasakojančia apie Lietuvoje gyvenusių žydų likimus, primenant,kad beveik 200 000 nužudytųjų turėjo veidus, vardus ir likimus. Šis projektas savo jautrumu bei artumu turėtų tapti pastebėtinas ne tik LŽB narių ir draugų tarpe, tačiau ir visoje Lietuvoje.

Taip pat prisegtuke rasite trumpą aprašymą apie projektą lietuvių, anglų bei hebrajų kalbomis, kuria taip pat kviečiame dalintis.

Dėkojame Jums iš anksto.
Pagarbiai