2020-11-23 Lietuvos kariuomenės dieną pagerbti žydai kariai

2020-11-23 Kaune, Žaliakalnyje senosiose žydų kapinėse vyko žydų-Lietuvos kariuomenės karių pagerbimas, kuri organizavo,  Kauno žydų bendruomenės pirmininkas Gercas Žakas, LŠS Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės ŠAK  šaulys Julius Proškus bei Lietuvos sąjūdžio Kauno tarybos pirmininkas  dr. Raimundas Kaminskas.
Šiais metais minime jau 102-ąsias Lietuvos kariuomenės įsteigimo metines.    Lietuvos kariuomenės diena minima lapkričio 23-ąją dieną, nes  1918 m. lapkričio 23 d. Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas prof. Augustinas Voldemaras pasirašė įsakymą Nr. 1, kuriuo buvo įkurta Apsaugos Taryba ir įsakyta pradėti formuoti pirmąjį Lietuvos kariuomenės pulką. Nuo šios dienos oficialiai pradėta kurti Lietuvos kariuomenė.

1861 m. įsteigtos Žaliakalnio (Kauno)  senosios žydų kapinės buvo uždarytos 1952 m. Kultūros paveldo departamento duomenimis, šiose kapinėse palaidota ne tik daug žymių visuomenės, kultūros, politikos ir religijos veikėjų, bet ir Lietuvos kariuomenėje tarnavusių ar Nepriklausomybės kovose žuvusių 14 žydų – Lietuvos karių.