Priėmė sprendimą pervadinti Vilniaus Kazio Škirpos alėją į Trispalvės alėją.

2019 m. liepos 24 d. Vilniaus miesto savivaldybės taryba  priėmė sprendimą pervadinti Vilniaus Kazio Škirpos alėją į Trispalvės alėją.

Už šios alėjos pervadinimą balsavo 21, prieš – 16 Vilniaus mieto savivaldybės tarybos narių, vienas susilaikė. Prieš balsavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Artūro Zuoko Lietuvos laisvės sąjungos (LLS, liberalų) bei  TS-LKD atstovai.

Pastebėtina, kad prie Vilniaus miesto savivaldybės pastato vykusio piketo dalyviai-Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos, Nepriklausomybės gynėjų sąjungos, Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos ir kitų organizacijų atstovai  ragino klausimo nesvarstyti ir prašė įvertinti tarpukario Lietuvos diplomato plk. K. Škirpos indėlį nepriklausomos valstybės kūrimui ir įtvirtinimui.  Vilniaus miesto savivaldybės taryboje buvo raginimas padaryti pertrauką svarstant šį klausimą, kad būtų galima atlikti išsamūs ekspertinius/istorinius/dokumentinius tyrimus Lietuvoje ir užsienyje bei surengti Vilniaus miesto gyventojų apklausą dėl gatvės pervadinimo. Tačiau tam siūlymui nebuvo pritarta.

Prieš 79 metus, 1940 m. liepos 25 d. sovietų okupantų palaikoma marionetinė valdžia atėmė iš pirmojo Lietuvos savanorio,  diplomato, plk. K. Škirpos Lietuvos pilietybę ir uždraudė visam laikui grįžti į Lietuvą.

s+.jpg